Galmet Genesis2 KPP

galmet genesis2 kpp

Genesis2 KPP – ekologiczny kocioł z podajnikiem, na pellet – 5 klasa

Główne zalety kotła Genesis KPP

  • 90% mniej popiołu, w porównaniu z węglem kamiennym.
  • Ekologiczne ciepło, w najwyższej klasie 5, wg PN EN 303:5 2012.
  • Klasa efektywności energetycznej: A.
  • Gwarancja czystszej kotłowni.
  • Tylko 72 cm szerokości.
  • System automatycznego rozpalania.
  • Dostępne moce: 12 kW
Ekologicznie

Kocioł centralnego ogrzewania Genesis² KPP, to jeden z najmniejszych kotłów na pellet z zasobnikiem nad wymiennikiem. Stanowi gwarancję ekologicznego ciepła w całym domu. Automatycznie rozpalany pellet już po kilku minutach pozwala osiągnąć maksymalną sprawność.
Kocioł c.o. o mocy 12 kW oferuje moc modulowaną w szerokim zakresie od 3,8 kW do 12,5 kW, co pozwala na stosowanie go w budynkach o zróżnicowanym zapotrzebowaniu na energię cieplną.
Kocioł Genesis KPP wyposażony jest w samoczyszczący się palnik z automatyczną zapalarką, która umożliwia rozpalanie i precyzyjną kontrolę wysokości płomienia. Takie rozwiązanie pozwala na czasowe wygaszanie się kotła i oszczędzanie pelletu.
Automatycznie rozpalany pellet już po kilku minutach pozwala osiągnąć maksymalną sprawność kotła. Przez pierwszych 60 sekund zapalarka rozgrzewa się do 900oC, co gwarantuje dokładne spalanie, a tym samym dalszą oszczędność pelletu.
Zasobnik o pojemności do 200 dm3 pozwala na bezobsługową pracę kotła przez długi czas a 1000 kg pelletu generuje tylko kilka kilogramów popiołu.**
Kocioł Genesis² KPP 12 kW stanowi podstawowe źródło ciepła w ekologicznych systemach ogrzewania domów, w systemach ogrzewania podłogowego i klasycznego. Dostarcza ciepło niezbędne do zapewnienia ciepłej wody użytkowej wszystkim domownikom. Estetyka użytkowania kotła i czystość pelletu sprawiają, że Genesis² KPP, to optymalny kocioł do małych, wewnątrzdomowych kotłowni.
Najwyższą jakość wykonania i pozytywny wpływ na środowisko kotłów Genesis² KPP, potwierdza certyfikat „Polskie ciepło” przyznawany polskim kotłom na paliwa stałe spełniającym najwyższe normy.

Trwała konstrukcja

palnik peletowy pellasx
Zastosowanie w konstrukcji kotła unikalnych kanałów spalinowych i wytrzymałej stali kotłowej pozwoliło stworzyć kocioł o długiej żywotności gwarantujący skuteczny odbiór ciepła. Odpowiednio zaizolowany i zabezpieczony wypalaną powłoką antykorozyjną gwarantuje optymalne wykorzystanie zalet spalanego pelletu.
Wytrzymałość i żywotność kotła c.o. zależy przede wszystkim od materiału i technologii wykonania korpusu. Korpus kotła Genesis² KPP wykonany jest z atestowanej blachy kotłowej P265GH o grubości 5 mm. Dzięki zastosowaniu wielokrotnie giętych elementów na sterowanych numerycznie precyzyjnych prasach krawędziowych do minimum ograniczono ilość połączeń spawanych. Samoczyszczący się palnik pelletowy zapewnia automatyczne rozpalanie i kontrolę wysokości płomienia, precyzyjnie wykrywając jego poziom. Zestaw czujników dba o bezpieczeństwa systemu i kontroluje temperaturę pracy palnika.

Zarządzanie Online

sterownik ecoTOUCH
Intuicyjny sterownik, z czytelnym wyświetlaczem, zarządza pracą kotła i palnika korzystając z optycznego czujnika jasności płomienia. Oferuje możliwość sterowania pracą obiegu centralnego ogrzewania, pompy ciepłej wody użytkowej oraz pracą zaworu mieszającego. Zastosowanie, w systemie czujnika temperatury zewnętrznej pozwala na zaprogramowanie pracy kotła według krzywej grzewczej. Zarządzany za pomocą multifunkcyjnego pokrętła Touch and Play, sterownik, zapewnia szybką i intuicyjną konfigurację. Wygodę użytkowania zwiększa wybór regulatora z ekranem dotykowem. Rozszerzenie systemu o sterownik pokojowy i moduł internetowy umożliwia nadzór nad pracą kotła spoza kotłowni, również za pomocą smartfonu lub tabletu.

Hybrydowy System Grzewczy

Kocioł Genesis² KPP może być podstawą wydajnego i ekologicznego systemu grzewczego. Połączony z pompą ciepła do c.w.u. i zestawem solarnym lub jednym z tych urządzeń tworzy Hybrydowy System Grzewczy. Dostarcza ciepło niezbędne do ogrzania domu i wody użytkowej przez cały rok. W sezonie grzewczym ciepło zapewnia kocioł c.o., a w pozostałej części roku to pompa ciepła lub kolektor słoneczny dbają o ogrzanie wody użytkowej.